Upadłości i restrukturyzacja

Oferujemy pomoc w zakresie upadłości przedsiębiorców, jak i upadłości konsumenckiej. Pomagamy odzyskać należności od upadłych dłużników, jak i świadczymy pomoc prawną dla podmiotów znajdujących się w sytuacji grożącej upadłością.

 

Usługi Kancelarii obejmują m.in. 

  • przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości;
  • wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego;
  • reprezentowanie wierzyciela w postępowaniu upadłościowym lub restrukturyzacyjnym ;
  • zgłaszanie wierzytelności.

Postępowanie upadłościowe – jak możemy pomóc?

Mamy szerokie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Jednym z podstawowych działań w tym zakresie jest prowadzenie postępowania upadłościowego. Jednak zanim do niego przystąpimy, sprawdzamy, czy w inny sposób można rozwiązać problemy podmiotów, którym grozi upadłość. Indywidualne analizujemy każdy przypadek, wskazując na rozwiązania dopasowane do aktualnych przepisów prawa. Wybieramy maksymalnie skuteczną drogę do wyjścia z problemów finansowych osoby zadłużonej. Warto pamiętać, że takie procedury nie zawsze muszą być prowadzone przed sądem.

W sytuacji, w której jedynym sposobem na odzyskanie finansowej stabilizacji jest postępowanie upadłościowe, możemy zająć się całym procesem od początku do satysfakcjonującego zakończenia. Przede wszystkim proponujemy pomoc w przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby dokument spełniał wszystkie wymagania pod względem formalnym i bez problemu przeszedł weryfikację w sądzie.

W ramach współpracy wyjaśniamy również naszym klientom, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania upadłościowego – omawiamy sposób ustalenia listy wierzycieli, likwidacji majątku czy spłaty zobowiązań. Dbamy o to, by część pieniędzy została zabezpieczona na pokrycie kosztów normalnego funkcjonowania osoby, która ogłasza upadłość. Ponadto reprezentujemy klientów przed wierzycielami, oferujemy stałe doradztwo prawne w zakresie postępowania upadłościowego oraz na bieżąco przygotowujemy niezbędną dokumentację. Odpowiednio przeprowadzona procedura pozwala skutecznie uwolnić się od długów i odzyskać finansowy spokój.

czytaj więcej

Restrukturyzacja firm Wrocław – jakie usługi proponujemy przedsiębiorcom?

Wcześnie podjęta reakcja na problemy finansowe może uchronić przedsiębiorcę przed wieloma negatywnymi konsekwencjami, np. koniecznością przeprowadzenia upadłości prowadzonego biznesu. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w tym zakresie jest restrukturyzacja firmy. Wrocław to miasto, w którym wielu przedsiębiorców zdecydowało się na taki krok i uniknęło pogłębienia ekonomicznych problemów. W naszej kancelarii oferujemy pomoc prawną w przeprowadzeniu kompleksowej restrukturyzacji.

Restrukturyzacja firmy to proces obejmujący wiele działań w obszarze organizacyjnym, kapitałowym i prawnym danego podmiotu. Jego celem jest ochrona przed koniecznością ogłoszenia upadłości. Wdrażane w tym zakresie rozwiązania powinny koncentrować się m.in. na poprawie płynności finansowej firmy czy porozumieniu z wierzycielami.

W naszej kancelarii oferujemy profesjonalną pomoc w wyborze odpowiedniego postępowania restrukturyzacyjnego, wszczęciu takiego procesu, przygotowaniu niezbędnych dokumentów i reprezentowaniu klienta przed wszystkimi organami. Możemy udzielić również merytorycznego wsparcia w przypadku negocjacji czy postępowań układowych. Dzięki naszym działaniom przedsiębiorca może zyskać czas i narzędzia służące poprawie sytuacji finansowej firmy.

Nie tylko upadłości i restrukturyzacja – w jakich dodatkowych obszarach pomagamy?

Działalność kancelarii obejmuje również profesjonalne wsparcie drugiej stronie sporów związanych z długami, czyli wierzycielom. Przede wszystkim pomagamy odzyskać należności od upadłych dłużników. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem zgłoszenia wierzytelności do syndyka, gdy osoba, która jest winna naszemu klientowi pieniądze, ogłosi upadłość. Zgłoszenie opracowane przez doświadczonych ekspertów, w zgodzie z obowiązującymi przepisami, wpływa na skuteczność uznania wierzytelności.

ZAUFALI NAM