Prawnik IT Wrocław

Wieloletnie doświadczenie w branży IT pozwala nam na szacowanie ryzyk i zagrożeń związanych z rozwiązaniami stosowanymi w tej branży. Zajmujemy się kwestiami prawnymi związanymi z oprogramowaniem komputerowym, rozwiązaniami informatycznymi, sprzętem oraz dotyczącymi przetwarzania, przesyłania, przechowywania, zabezpieczania i prezentowania informacji.

Doradztwo prawne w IT

Doradzamy zarówno klientom będącym wykonawcami, jak i zamawiającymi rozwiązania IT z branży e-commerce, finansowej, telekomunikacyjnej, bankowej i in. Wspierając sektor IT zajmujemy się doradztwem w zakresie umów IT oraz własności przemysłowej i intelektualnej m.in. przygotowujemy lub analizujemy umowy wdrożeniowe, serwisowe, licencyjne, umowy outsourcingu kadry (body leasing), w tym w modelach T&M, przygotowujemy projekty umów dot. przejścia praw autorskich, rozstrzygamy kwestie prawnoautorskie aktualizacji i upgradów oprogramowania.

 

Kancelaria oferuje również obsługę Klientów w dziedzinie handlu on-line, począwszy od doradztwa formy prawnej, przez procesy zakupowe, regulaminy, polityki prywatności, reklamacje, polityki zwrotów towarów, a także w zakresie ochrony praw konsumenta, sprzedaży konsumenckiej, zawierania umów na odległość czy też doradztwa w zakresie ochrony przed nieuczciwą konkurencją. Specjalizujemy się również w obsłudze prawnej start’upów oraz nowych technologii. Świadczymy pomoc prawną w zakresie gier komputerowych i ich statusu prawnego, jak również oferujemy wsparcie prawne dot. aplikacji mobilnych, ich wdrażania i utrzymania oraz formułowania zasad korzystania z aplikacji.

ZAUFALI NAM