Prawo Farmaceutyczne i żywnościowe

Kancelaria oferuje również kompleksowe, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Klienta doradztwo w sprawach z zakresu prawa farmaceutycznego oraz life science.

 

Doradzamy m.in. w zakresie zagadnień reklamy i promocji produktów leczniczych oraz reklamy aptek oceniając kampanie i materiały reklamowe oraz wspierając Klientów w sporach z konkurentami.

  • Opracowujemy umowy licencyjne na dokumentację oraz rejestracyjne leków celem dopuszczenia ich do obrotu w kraju i za granicą, dedykowane dla określonych procedur rejestracyjnych.
  • Opiniujemy umowy w zakresie dystrybucji leków do podmiotów uprawnionych oraz obrotu hurtowego.
  • Doradzamy podmiotom działającym na rynku wyrobów medycznych, suplementów diety oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego.

 

Weryfikujemy oświadczenia zdrowotne podmiotów działających na rynku spożywczym, doradzamy w zakresie spełnienia wymogów żywienia zbiorowego, w tym kierowanego do dzieci i młodzieży.

Prawo farmaceutyczne Wrocław

Zapewnienie wsparcia oraz kompleksowej obsługi prawnej dla podmiotów z branży farmaceutycznej i spożywczej to jeden z najważniejszych obszarów wsparcia oferowanego przez naszą wrocławską kancelarię w ramach prawa medycznego. Doceniamy rozwój szeroko rozumianego sektora farmaceutycznego oraz odpowiedzialność, jaką podmioty te przyjmują na siebie w związku z wprowadzaniem do obiegu wyrobów medycznych, suplementów diety czy środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Mamy również świadomość, że prowadzenie takiej działalności wymaga m.in. doskonałej znajomości przepisów, które regulują obrót tego rodzaju produktami. Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak trudno jest wprowadzić do obrotu nowy lek lub produkt spożywczy oraz skutecznie go zareklamować, funkcjonując w określonych realiach prawnych.

czytaj więcej

Wsparcie prawne dla branży farmaceutycznej i żywnościowej

W trosce o spełnienie przez podmioty działające w branży farmaceutycznej oraz spożywczej restrykcyjnych warunków i wymogów prawnych zapewniamy realne, oraz merytoryczne wsparcie w zakresie prawa farmaceutycznego we Wrocławiu i całej Polsce.

Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w sprawach z zakresu prawa farmaceutycznego, jak również w kwestiach regulowanych przepisami ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Oferujemy wsparcie m.in. w zakresie opiniowania informacji umieszczanych na opakowaniach, sposobu promocji produktów czy wydawania opinii na temat procedur dopuszczania wyrobów farmaceutycznych i spożywczych do obrotu.

Prawo medyczne kancelaria Wrocław

Oprócz doradztwa oraz pomocy prawnej w kwestiach regulowanych prawem farmaceutycznym nasza kancelaria specjalizuje się również w sprawach medycznych. Naszą specjalnością jest udzielanie porad prawnych, wydawanie opinii, a także reprezentowanie podmiotów z branży medycznej w postępowaniach administracyjnych oraz sądowych.

Zatrudniani w kancelarii prawnicy doskonale znają problemy, z którymi muszą zmagać się podmioty zajmujące się wprowadzaniem na rynek sprzętu medycznego, dystrybucją wyrobów medycznych czy prowadzeniem innowacyjnych badań. Wysoki stopień regulacji sektora medycznego przez Państwo wymaga dostosowywania wielu aspektów bieżącej działalności do zmieniających się często przepisów, co nierzadko utrudnia efektywne realizowanie celów biznesowych firm medycznych i farmaceutycznych.

Jeśli chodzi o prawo medyczne, nasza kancelaria we Wrocławiu oraz na obszarze całego kraju jest w stanie zapewnić Państwu szeroki zakres wsparcia, zarówno jeśli chodzi o procesy związane z wytwarzaniem, dystrybucją, jak i realizowaniem kampanii marketingowych dla produktów medycznych i farmaceutycznych. Pomożemy wypracować strategię dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki Państwa przedsiębiorstwa, by ułatwić funkcjonowanie na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności.

Obsługa prawna podmiotów z branży medycznej i farmaceutycznej

Zapewniamy również pomoc w zakresie dopasowania wewnętrznych procedur oraz standardów produkcji i dystrybucji do aktualnych przepisów prawa. Jeśli potrzebne jest Państwu wsparcie w zakresie dostosowania działalności do wymogów stawianych przez prawo farmaceutyczne Wrocław jest miastem, w którym mogą Państwo liczyć na wsparcie Kancelarii Prawnej IURICO.

Na naszej stronie internetowej mogą znaleźć dane kontaktowe naszej kancelarii. Jesteśmy otwarci zarówno na doradztwo w bieżących sprawach, jak i długoterminową obsługę prawną w pełnym wymiarze.

ZAUFALI NAM